Ameliyatsız Estetik

Anasayfa Ameliyatsız Estetik
ameliyatsız estetik nedir nasıl yapılır

Ameliyatsız Estetik

Günümüzde pek çok kişi vücudunda memnun olmadığı bölgelerin görüntüsünü iyileştirmek ister ve bu amaçla estetik uygulamalara başvurur. Bu uygulamalar arasında pek çok avantajı ile en sık tercih edilen yöntem ise ameliyatsız estetik yöntemidir. Ameliyatsız estetik yöntemini seçen hastalar uzun iyileşme sürecine hapsolmadan, hemen sonuç verdiği için beklemek zorunda kalmadan ve cerrahi bir uygulama olmaması sebebiyle ameliyat korkusu yaşamadan istedikleri görünüme hızlı bir şekilde kavuşabilir.

Ameliyatsız Estetik Nedir?

Medikal estetik olarak da bilinen ameliyatsız estetik; hastanın sorunlarına hızlı çözüm sunan geri dönüşümlü bir yöntemdir. Cerrahi olmayan yani kesi ve dikiş olmadan uygulanan bu yöntem vücudun herhangi bir bölgesindeki sorunları gidermede kullanılabileceği gibi yüz, burun, dudak gibi hassas bölgeler için de güzel ve sağlıklı sonuçlar vadeder. Bu uygulamalar sırasında dolgu ve düzeltme malzemesi olarak insan vücudunda kendiliğinden bulunan doğal maddeler kullanılarak bireyler, hayallerindeki görünüme kavuşturulabilir.

Ameliyatsız Estetik Kimler için Uygundur?

Ameliyatsız estetik uygulamalarının kişinin yüz, burun, dudak gibi bölgelerinde kullanımı uygundur. Yüzünde kırışıklık, sarkma, kaş düşüklüğü gibi problemleri olan kişiler için güzel bir alternatiftir. Burun şeklini iyileştirmek isteyen hastalar için ise burun kemik ve kıkırdağına müdahale edilmeden dolguyla çözülebilecek sorunlar için ideal olabilir. Dolgu işlemi hastanın dudakla ilgili şikayetini çözmede de kullanılabilir. Ancak çeşitli cilt hastalıkları veya problemleri olan ya da bölgesel iltihaplanma olan bölgelerde dolgu kullanılması uygun değildir. Ameliyatsız estetik, uzman bir doktor gözetiminde hamile ve emziren kadınlar hariç 18-65 yaş arası herkes için uygun olabilecek bir yöntemdir.

Ameliyatsız Estetik Çeşitleri Nelerdir?

Ameliyatsız estetik yöntemi yüz estetiği, burun estetiği, dudak dolgusu ve botoks amaçlı uygulanabilir.

  • Ameliyatsız burun estetiği: Burundaki eğriliklerin giderilmesi, asimetrik görüntünün düzeltilmesi, burun ucu kaldırma ve burun kemeri düzeltme gibi işlemler için burun kemik ve kıkırdaklarına müdahale edilmeden hyaluronic asit gibi dolgu malzemeleri enjekte edilerek yapılan ameliyatsız düzeltme işlemidir.
  • Ameliyatsız yüz germe ve ameliyatsız cilt gençleştirme: Radyofrekans altıniğne teknolojisi kullanılarak deri altındaki dokuların uyarılmasıyla kolajen üretimi tetiklenir ve böylece ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi yaratılarak ciltte gençleşme sağlanır. Yüz germe, boyun germe, dekolte germe, göz kapağı kaldırma, kaş kaldırma, cilt gençleştirme ve cilt sıkılaştırma amaçlı uygulanabilen bu ameliyatsız estetik yöntemiyle kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
  • Dudak dolgusu: Daha güzel ve biçimli dudaklara sahip olmak için kullanılan bu ameliyatsız estetik yöntemi ile dudak dolgunlaştırma, dudak kontürünü belirginleştirme, dudak asimetrilerini ve kırışıklıkları düzeltme işlemeleri yapılır. İşlemler sırasında kullanılan dolgu malzemesi vücudunuzun bağ dokularında kendiliğinden bulunan hyaluronic asit olduğu için oldukça doğal bir yöntemdir. Hyaluronic asit sayesinde dudak daha canlı ve parlak görünür.

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyatsız estetik uygulaması geçirdikten sonra uygulamanın yapıldığı bölgeye göre bazı detaylara dikkat etmeniz gerekecektir. Örneğin burun dolgusu yaptırdıktan sonra ilk gün yüzüstü yatmamalısınız. Doktorunuzun operasyon bitiminde uygulayacağı antibiyotikli merhemin ardından normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Diğer bir ameliyatsız estetik uygulaması olan yüz germe ve gençleştirme işlemi de kesi gerektirmeyen bir operasyon olduğundan yine aynı şekilde hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Eğer dudak dolgusu işlemi geçirdiyseniz ise dikkat etmeniz gereken tek şey 2-3 saat bir şey yiyip içmemenizdir.

 

Eğer siz de yeni bir görünüme bürünmek ve daha özgüvenli hissetmek istiyorsanız ameliyatsız estetik yöntemlerine başvurabilirsiniz. İşinin ehli bir uzmanla çalışmak ve hayallerinizdeki görüntüye sağlıklı bir şekilde kavuşmak için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay’dan randevu alabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin