PRP Saç Tedavisi

Anasayfa Saç Ekimi PRP Saç Tedavisi
PRP Saç Tedavisi

Saç PRP tedavisi, saç dökülmesine karşı oldukça etkili bir çözümdür. Seyrek ya da zayıf saçlara uygulanan yöntem, sağlıklı ve güçlü bir görünüme kavuşmanızı sağlar. PRP saç tedavisi ile çevresel ve genetik etkilerden dolayı yavaşlayan hücre yenilemesinin önüne geçilerek saç dökülmesi de engellenir.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

PRP nedir, sorusuna yanıt olarak kişinin kendi kanıyla vücudundaki bazı hastalıkları iyileştirmek ve cildi gençleştirmek verilebilir. Saç tedavisinde oldukça etkili olan PRP'nin açılımı Platelet Rich Plasma'dır. Kanda bulunan Plated yani trombosit hücrelerinin vücuda iyileştirici, onarıcı ve yenileyici etkisi vardır. Kişiden alınan kanın santrifüj işlemi sonrasında bileşenlerine ayrılıp trombosit bakımından zenginleştirilerek saçlı bölgeye enjekte edilmesine PRP saç tedavisi ismi verilir. PRP saç tedavisi fiyatları belirlenirken, uygulanması gereken PRP miktarı oldukça etkilidir.

PRP Saç Tedavisi Faydaları Nelerdir?

Hücresel bir tedavi yöntemi olarak kullanılan PRP saç tedavisi, özellikle saç dökülmesini önlemek amacıyla kullanılır. Doğal, kolay ve güvenilir bir yöntem olan PRP, saçlarınızı güçlendiren bir uygulamadır. Kanın içerisinde bulunan trombosit saçın büyümesini sağlar. Uykudaki saç köklerinin uyanmasına ve güçlenmesine yardımcı olan tedavi sayesinde yeni saç telleri uzayabilir ve var olan saç telleri de kalınlaşabilir. PRP saç tedavisi ile sağlıklı, güçlü ve hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken tedavi için kişiden bir miktar kan alınır. Santrifüj ve mikrofiltrasyon işlemi ile kanda bulunan kırmızı hücreler ayrılır. Bu işlemden sonra trombosit hücrelerden zengin bir plazma materyali ortaya çıkar. Elde edilen materyal saç derisine enjekte edilir. Yaklaşık 1 saat süren PRP uygulaması, bir süre sonra saç köklerinin kendisini onarmasına ve sağlıklı günlerine dönmesine yardımcı olur. Sonuçlarının ikinci ya da üçüncü seanstan sonra belli olduğu uygulama ile hayallerinizi süsleyen saçlara kavuşabilirsiniz.

PRP Saç Tedavisi Kimler için Uygundur?

Kişinin kendi vücudundan alınan kanın çeşitli işlemlerden geçtikten sonra tekrar aynı vücuda enjekte edilmesi olan PRP'nin alerji ve yan etki riski oldukça azdır. Genç ve orta yaş olmak üzere iki kategoriye de uygulanan tedavi, erkek ve kadın fark etmeksizin uygulanabilir. 2 ya da 3 ayda bir olmak üzere 1 yıl süreyle uygulanan PRP, saç incelmesi ya da dökülmesi olan ve herhangi bir rahatsızlığı olmayan herkese önerilir. PRP saç tedavisinin kemoterapi ya da radyoterapi alanlara, kan sulandırıcı kullananlara, uygulama bölgesi iltihap ya da enfeksiyonlu olanlara, kanser atlatmış kişilere, hamile ya da emzirenlere, trombosit sayısı yetersiz olanlara, kan ya da otoimmün hastalarına herhangi olumsuz bir duruma karşı uygulanması önerilmez!

Saç Ekiminde PRP Saç Tedavisi Gerekli midir?

Saç ekimi operasyonunun ertesi günü pansuman yapıldıktan sonra isteğe bağlı olarak PRP yapılabilir. Saç ekim ameliyatlarında dokunun hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan PRP, ekilen bölgedeki saçların aktif büyüme evresini uzatır. Ekilen saçların bölgeye adaptasyonunu kolaylaştıran uygulama, saç kökünün de sağlam kalmasına destek olur. Ekim bölgesinde yer alan mikro damar oluşumunu sağlayan büyüme hormonu, saç köklerinin oksijen ve besin alımını önemli ölçüde hızlandırır. Bu konuda en çok merak edilen sorulardan biri de PRP tedavisi saç çıkarır mı, sorusudur. Yanıt olaraksa; isteğe bağlı yapılabilen uygulamanın, saç ekimi ve sonrasında saç çıkış hızını önemli ölçüde artırdığını söyleyebiliriz.

Siz de dolgun, sağlıklı, parlak, canlı ve dikkat çekici saçlara sahip olmak istiyorsanız, PRP saç tedavisi için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay ve ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin