Genital Estetik

Anasayfa Genital Estetik
genital bölge estetiği

Genital estetik, kadınların özgüvenini pekiştiren bir ameliyat çeşididir. Genital bölgede yaşanan deformasyonlar estetik açıdan olumsuz bir görüntü oluşturarak kişide utanma, güvensizlik, cinsel yetersizlik gibi sorunları beraberinde getirebilir. Kadının psikolojisini olumsuz yönde etkileyebilen ve karşı cinsle olumsuz ilişkiler kurmasına neden olan genital bölge estetik ile düzeltilebilir. Genital bölge estetiği labioplasti, vajinoplasti, doğum sonrası izleri ve mons pubis bölümlerine ayrılarak yapılır.

Genital Estetik Nedir?

Genital estetik, dış genital organların kendi içindeki bölümlerinin birbirine uyumlu hale getirilip görünüm olarak da düzeltilmesi anlamına gelir. Vajina anatomisinde yer alan bölgelerin ayrı ayrı ameliyatlar ile düzeltilmesinin genel ismidir. Genital estetik ameliyatı, estetik görünümle ilgili olduğu gibi sağlık sorunlarının giderilmesi amacıyla da gerçekleştirilir. Kişinin moralini bozan görüntünün iyileştirilmesi sonucu psikolojik sorunlar da düzelir.

Labioplasti Nedir?

Genital estetik ameliyatları içerisinde yer alan labioplasti, dünyada oldukça sık uygulanan bir türdür. İç dudakların küçültülerek bölgenin kişinin istediği estetik görünüme kavuşmasını sağlar. "İç dudak estetiği" ismi ile de anılan labioplasti, labium adı verilen kalın ve dolgun, büyük dudaklar ile içte bulunan ince ve küçük dudaklara yapılan müdahalelerdir. İç dudaklar, dışarıdan görülmeyen ve kan damarları ile sinir uçları bakımından zengin nemli yapılardır. Dış dudaklar ise iç dudakların üzerini örter. Genital estetik ameliyatları içerisinde yer alan labioplasti, dış dudaklardan daha çok iç dudaklarda oluşan kusurların giderilmesidir.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Zaman içerisinde vajinada çeşitli sebeplerden dolayı sarkmalar meydana gelir. Bu durum, görüntü bozukluğu yaratabildiği gibi cinsel ilişkide de zorluk çıkarabilir. Ameliyat, birden fazla teknikle yapılabilir. Uç kısımların kesilerek alınması, V plasti ile iç ve dış epitel dokuların soyularak alınması yöntemler arasında yer alır. Kişinin dokusu ve talebi doğrultusunda yapılan genital estetik ameliyatı, genel, sedasyon veya lokal anestezi yardımıyla özel hastahane ya da kliniklerde yapılır. Düzensiz, kırışık ve geniş görünümlü dudak kısımları ile kıvrıntıların çıkarıldığı, renk değişimlerinin alındığı operasyonlar, estetik dikiş ile sonlanır. Aynı seans içerisinde klitoris üzerindeki cilt katlantıları da alınır.

Genital Estetik Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilecekler

Genital estetik öncesi sonrası hakkında doktordan detaylı bir şekilde bilgi alıp ameliyata hazırlanabilirsiniz. Şeker, kalp ve tansiyon gibi hastalıklarınızı doktorunuza mutlaka bildirmeniz gerekir. Vücudun en hızlı iyileşen bölgesi olan vajinada ameliyat sonrası sızıntı veya lekelenme görebilirsiniz. Genital estetik yaptıranlar için bölgenin kuru kalması iyileşme sürecinin hızlı ve rahat geçmesi açısından oldukça önemlidir. Olası ödem, şişlik ve hassasiyetin soğuk kompresi ile önüne geçebilirsiniz. Yaklaşık 1 hafta içinde normal yaşamınıza dönüp pansumanlarınızı yaptırmaya devam ederek iyileşme sürecine girebilirsiniz. Ancak, bir süre yoga ve pilates gibi bölgenin gerilmesine neden olabilecek sporlardan ve 4 hafta boyunca cinsel ilişkiden uzak durmanızda fayda vardır. Motor ve bisiklet gibi genital bölgenizin zarar görebileceği ulaşım araçlarından da uzak durmalısınız.

Genital estetik fiyatları ameliyatın boyutu, kullanılan malzemeler ve kuruma göre değişiklik gösterir. Konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm detayları Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay ve uzman ekibi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin