Dudak Estetiği

Anasayfa Dudak Estetiği
dudak estetiği nasıl yapılır

Dudak estetiği, dudaklarının fazla ince ya da kalın olduğunu düşünen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen estetik yöntemlerinin başında gelir. Yüz hatlarının daha uyumlu görünmesi için yapılabileceği gibi, çeşitli şekil bozuklukları ve problemlerin de giderilmesine yarayan dudak estetiği, kişinin yüz hatlarını olumlu etkileyerek dengeli bir görünüm yaratır.

Dudak Estetiği Nedir?

Dudak estetiği alt dudak ve üst dudağın uyumunu inceleyen ve kişinin yüz güzelliğini olumlu yönde etkileyen sonuçların elde edildiği bir işlem türüdür. Bunun dışında tavşan dudak ve benzeri şekil problemleri de dudak estetiği sayesinde çözüme kavuşturulur. Günümüz dünyasında dudak dolgunlaştırma, yüzün estetik ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olan uygulamalar içerisinde oldukça popülerdir. Ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler olmak üzere farklı şekillerde gerçekleştirilebilen bu işlemde kişisel istekleri karşılayan estetik bir görünüm ve işlevsel, sağlıklı bir dudak yapısı amaçlanır.

Dudak Estetiği Kimler için Uygundur?

Dudaklarında şekil sorunu yaşayan hastalar veya dudaklarının fazla ince ya da kalın olduğunu düşünen kadın ve erkekler tarafından tercih edilen bu uygulama, kişiye hayalindeki sağlıklı ve etkileyici dudaklara kavuşma imkanı sağlar. Dudak estetiği erkek hastalar tarafından da büyük ilgi gören bir uygulamadır. Hekim, kişinin beklentilerini ve yüz hatlarını değerlendirerek yüz tipine en uyumlu dudakları tasarlar.

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

İnce dudaklara sahip olan veya yaş alma sürecinde dudaklarda bulunan yağın kaybolmasıyla dudaklarında hacim kaybolması sorunu yaşayan kişilere yönelik üç farklı dudak dolgunlaştırma yöntemi mevcuttur.

● Dudaklar, kişinin vücudundan alınan maddeler aracılığıyla dolgunlaştırılabilir.
● Dolgu materyallerinden yararlanılabilir.
● Dudağın pembe renkli mukozasının öne itildiği cerrahi bir yöntem kullanılabilir.

Üst dudak estetiği ve alt dudak estetiğinde tercih edilebilen bu uygulamalar kişinin yaşına ve dudak dokusunun gereksinimine göre seçilir. Dudak estetiği fiyatları da seçilen estetik yöntemine göre değişkenlik gösterir. "Otojen" adı verilen, kişinin kendi vücudundan elde edilen maddelerin erime süreleri değişken olup hekiminizden bilgi almanızı gerektirir. Aynı şekilde kullanılan dolgu malzemeleri de belirli aralıklarda kalıcıdır. Lokal anestezi eşliğinde konforlu bir biçimde gerçekleştirilen bu işlemlerin ortalama iyileşme süresi 7 gündür. Dudak çizgisi estetiği de uygulanan dudak estetiği yöntemlerinden biridir. Dudak sınırlarının şekillendirildiği bu uygulama, yüz hatlarının doğru yorumlanması ve dudak çizgisinin yüz estetiğine uygun olarak tasarlanmasıyla oluşur.

Dudak Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

Dudak küçültme estetiği, dudaklarının çok kalın olduğunu ve yüz estetiğini olumsuz yönde etkilediğini düşünen kişiler tarafından tercih edilir. Bu dudak estetiği çeşidinde dudakların mukoza kısmına küçük, elips şeklinde bir kesi atılarak yağ dokusu arzu edilen miktarda azaltılır. İşlem sonrasında morluk ve şişlik beklense de bu etkiler birkaç gün içerisinde hafifler. Lokal anestezi eşliğinde gerçekleşen dudak küçültme işleminde herhangi bir ameliyat izi kalmaz.

Dudak Kaldırma Estetiği Nedir?

Üst dudak bölgesinin fazla uzun olduğunu düşünen hastalar, üst dudak estetiğiyle bu sorundan kurtulur. Burnun orta kısmıyla üst dudağın arasındaki mesafenin kısaltıldığı bu işlemle yüzün estetik görünümü sağlanır. Yüzü olduğundan daha uzun gösteren bu aralık, 12-15 mm arasında değişen bir orana sabitlenir. Böylece gülüş ve diş görünümünde iyileşme elde edilir.

Dudak Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dudak estetiği öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanımı sakıncalıdır. İşlemden 1 hafta kadar öncesinde sigara kullanımına ara verilmelidir. Estetik sonrasında ortaya çıkması normal olan şişlik ve morluklar ortalama 7 gün içerisinde iyileşmeye başlar. Uygulama sonrasında soğuk ve sıcak yiyecek-içecek tüketiminden ve dudağı zorlayan mimik hareketlerinden uzak durulmalı, sıvı gıdaların tüketiminde pipet kullanımına özen gösterilmelidir.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay yönetimindeki klinik, en yüksek hizmet standartlarına sahiptir. Aklınıza takılan her türlü soruyu en doğru şekilde cevaplayan alanında uzman ekibi sayesinde hep hayal ettiğiniz dudaklara kolayca kavuşabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin