Vücut Estetiği

Anasayfa Vücut Estetiği
Vücut Estetiği Nedir

Vücut estetiği, bedensel imajın onarılması sürecidir. Vücudun güzel görünmesiyle birlikte ruh sağlığını, sosyal ilişkileri ve hayat başarılarını doğrudan etkileyen önemli bir karardır. Vücut estetiği operasyonları hızlı kilo verme, doğumdan sonra kasların toparlanamaması ya da yaşa bağlı olarak vücudun elastik yapısını kaybetmesi sonucu sarkan vücudu toparlamak için kullanılan yöntemler bütünüdür. Ancak vücut estetiği ameliyatları var olanı bazı dokunuşlarla ideal hale getirme yöntemidir. Cerrahi yöntemler ve cerrahi dışı yöntemler olarak iki ana grupta değerlendirilir. Cerrahi yöntemler fazla deri kütlesinin kesi yoluyla vücuttan çıkarılması ya da fazla yağ dokusunun vücut içinden uzaklaştırılması ile yapılır.

Vücut Şekillendirme Nedir?

Bedensel görünümün iyileştirilmesi, vücut estetiğinin yeniden kazanılması için yapılacak her türlü cerrahi işlemin toplamına vücut şekillendirme denir. Bu operasyonlar, talep eden kişinin yaşı ve sağlık durumu dikkate alınarak tek seferde ya da bölgesel olarak zamana yayılmış şekilde planlanır. Vücudun şekillendirilmesi, bacak iç kısımlarında ya da kol altlarında sarkan fazla yağları çıkarmak, düz bir karın ve ideal kıvrımlara sahip bir beden inşa etmek, basen yağlarını toparlamak gibi 360 derece tüm vücuda uygulanan yöntemler bütünü olarak değerlendirilmelidir.

Vücut Estetiği Ameliyatları Nelerdir?

Estetik algı kültürel özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterse de vücut hatlarında belirli bir ölçüt her zaman vardır. Estetik vücut ameliyatları düzeltilmesi istenen her bölge için ayrı uygulamalar şeklinde yapılır. Vücut şekillendirme ameliyatları çoğunlukla liposuction (yağ alma) yönteminin de içinde olduğu kombine bir operasyondur. Bozukluğu onarmaya yarayan yöntemler vücut tiplerine ve deformasyona göre değişiklik gösterir. Vücut estetiği sorunlarının başında karın derisinde zayıflama ya da doğum sonrası eski haline dönememesi ile oluşan sarkmalar gelir. Benzer sorunlar iç bacak ve kol derisinde de yaygındır. Ameliyata karar vermeden önce birtakım ölçümler yapılır, kan değerlerine bakılır. Bu ameliyatlar çoğunlukla genel anestezi altında ortalama 2 saat gibi bir sürede yapılır. Ameliyat sonrasında korse kullanılır. İyileşme süreci operasyonun yapıldığı bedensel bölgeye ve kişisel farklılıklara göre değişiklik gösterir.

Karın germe ameliyatı: Hızlı verilen kilolarla birlikte toparlanamamış ya da doğumdan sonra esnekliğini yitirerek sarkmış karın derisinin fazla olan kısımlarının çıkartılması işlemidir. Vücut estetiği uygulamalarından olan karın germe ameliyatı, yaklaşık 2 saat kadar sürer. Ameliyat sırasında araları açılmış kaslar toparlanır ve karın duvarı gerginleştirilerek düz bir karın görünümü oluşturulur. Bu işlem sonrasında karın bölgesinde geçici olarak gerginlik ve ağrı hissi oluşabilir. Doğum çatlaklarını ortadan kaldırmaya çözüm olduğu gibi liposuction uygulaması ile birlikte yapıldığında bel kıvrımlarını oluşturmada etkili bir operasyondur. Ameliyattan sonra 1 haftada normal hayata dönülür, tam iyileşme 2 hafta sürer.

Bacak estetiği: Yaşla birlikte ya da hızlı kilo vermeye bağlı olarak özellikle bacakların iç yüzeyi kas kaybederek sarkmaya başlar. Bacak germe yöntemi, üst bacağın fazla deri tabakasının cerrahi yöntemlerle çıkarılması işlemidir. Yaklaşık 2 saat sürer. İyileşme süreci 7- 10 gün aralığında gerçekleşir. Bazı durumlarda dokular özelliğini yitirmemişse liposuction yöntemi ile birlikte bacaklarda estetik toparlanmaya çözüm olur.

Popo estetiği: Yaşa, kilo kaybına ve anatomik yapıya bağlı olarak ihtiyaç duyulan yöntemler bütünüdür. Basen yağlanmaları ile birlikte kaybolan şekli düzeltmek ya da dolgun ve yüksek bir popo görünümü kazandırmak için liposuction yöntemleri, germe ameliyatları ya da silikon protezler kullanılır. Liposuction ile, basende biriken yağların yerlerini değiştirerek yüksek kalça görünümü elde edilir. Bu operasyonlar kalçaları istenilen ideal görünüme kavuşturduğu gibi selülitten de kurtarır. Liposuction, zayıflama yöntemi değildir. Yağ dokusunu uzaklaştırmak ya da yer değiştirmek için kullanılan kusurları onarmaya odaklı bir vücut estetiği yöntemidir.

Vücut estetiği, bedensel görünüm ve sağlık ihtiyaçlarının bütünüdür. Estetik uygulamalar kişinin kendisi için en iyi seçeneği ortaya çıkaran uzman ellerin dokunuşu ile yapılmalıdır. Op. Dr. Mahmut Sunay, Estetik Cerrahi alanında uzman deneyimi ve yıllar içinde eklediği çeşitli uzmanlıkları ışığında size uzanan bir el, bir rehberdir. Vücut estetiği alanının her adımında Op. Dr. Mahmut Sunay ile iletişime geçebilir; cerrahi uygulamalardan liposuctiona, ameliyatsız estetik uygulamalardan saç ekimine tüm gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin