Kaş Kaldırma

Anasayfa Kaş Kaldırma
kaş estetiği

Yaşlanmanın yüz ifadesi üzerindeki etkileri kaçınılmazdır. Yüzünüz; yıllar geçtikçe daha fazla yer çekimine ve daha fazla çevresel etkene maruz kalır. Zaman faktörünün yanı sıra; düzensiz yaşam tarzı, kötü alışkanlıklar, yanlış beslenme ve aşırı mimik kullanımı gibi etkenler de yüz ifadenizin sürekli olarak yorgun ve mutsuz gibi görünmesine sebep olabilir. Yüzdeki yorgunluk ve yaşlanma belirtilerinin ilk gözlemlendiği yer çoğu zaman kaş ve alın bölgesidir. Bu bölgede oluşan gevşeme ve sarkmalar bir süre sonra estetik bozuklukların yanında görme zorluğu gibi fonksiyonel problemler de oluşturabilir. Kaş bölgesindeki estetik ve fonksiyonel problemleri giderme amacıyla yapılan işlemlerin bütününe kaş estetiği adı verilir.

Kaş Kaldırma Nedir?

Kaş kaldırma erkeklerin de sıkça başvurduğu bir estetik yöntemidir. Kaş kaldırma estetiği, kaşların ve alın bölgesinin gerdirilerek yüze daha genç ve canlı bir ifade kazandırmaya yönelik cerrahi operasyondur. Kaş kaldırma operasyonu ile kaşlarınız eski seviyelerine kadar yükselir ve mimikleriniz belirginleşmiş olur. Kaş kaldırma işlemi çeşitli yöntemler aracılığıyla uygulanabilir. Kaş kaldırma fiyatları; uygulanacak olan yönteme ve ameliyat prosedürüne göre değişiklik gösterebilir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş kaldırma yöntemleri temel olarak ikiye ayrılır. Hangi yöntemin uygulanacağı hastanın özelliklerine göre değişiklik gösterir. Ameliyatlı kaş kaldırma yöntemleri aşağıdaki gibidir:

● Klasik Ameliyat
● Botoks

Her yöntemin kendine has avantajları ve dezavantajları olmakla birlikte; hangi yöntemin uygulanması gerektiği konusunda ısrarcı olmamalı ve doktorunuzun tavsiyelerine göre hareket etmelisiniz. Ancak her yaş grubu için en çok tavsiye edilen ve en uzun süreli çözümü sunan yöntem, klasik kaş kaldırma ameliyatıdır. Kaşlarınızın hangi yöntemle kaldırılacağı belirlenirken yüzün diğer bölgelerine ilave bir operasyon yapılıp yapılmayacağı da göz önünde bulundurulmalıdır. Ameliyatlı işlemlerdeki uzun süreli kalıcılığın aksine botoks işleminin 4-6 ay aralıklarla tekrarlanması gerekir. Ameliyatsız işlemler zamanı geldiğinde tekrar edilmezse, kaşlar yeniden eski seviyelerine düşer ve estetik ve fonksiyonel problemler devam etmiş olur.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Zaman zaman şakak germe ameliyatı ismiyle de anılan klasik tarzdaki kaş kaldırma ameliyatı; kaşların üst bölgesinden deri alınması ve kaş bölgesinin gerdirilmesi esasına dayanır. Ameliyat öncesinde operasyona dair tasarımlar yapılır, öncesi ve sonrası kıyası için fotoğraf ve video kaydı gibi görüntüler alınır. İşlem sırasında çoğunlukla lokal (bölgesel) anestezi uygulansa da bazı özel durumlarda genel anesteziye başvurmak gerekebilir. Ameliyat prosedürüne ve kaş bölgesinin durumuna göre değişmekle birlikte; şakak germe ameliyatı ortalama bir saat sürmekte ve ağrısız gerçekleşmektedir.

Kaş Kaldırma Operasyonu Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kaş kaldırma öncesi sonrası yapmanız gereken en önemli şey tüm süreci doktorunuzun gözetimi ve tavsiyeleri eşliğinde tamamlamaktır. Ancak tüm ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatta da 2-3 hafta öncesinden aspirin (ve türevleri), alkol ve tütün ürünleri kullanımını bırakmanız önerilir. Sigara ve alkol kullanımına son ana kadar devam etmek, operasyon sırasında beklenmeyen komplikasyonlar gelişmesine neden olabileceği gibi ameliyat sonrasında yaralarınızın geç iyileşmesine de yol açabilir. Cerrahi işlem sırasında önceden tahmin edilemeyecek sorunlara sebep olabileceği için yeşil çay, kiraz sapı ve keten tohumu gibi bitkisel ürünlerin kullanımına da en az 1 hafta öncesinden ara vermelisiniz. Cerrahi operasyonun sorunsuz geçmesi halinde, işlem tamamlandıktan yaklaşık 3 saat sonra yemek yemeniz ve ayağa kalkabilir hale gelmeniz beklenir. Herhangi bir komplikasyon oluşmaması durumunda, operasyondan 6 saat sonra taburcu olabilirsiniz. Şakak germe ameliyatından sonra şişlik ve morluk oluşumu gerçekleşmez veya minimum seviyede seyreder. Eğer siz de kaşlarınızı kaldırtarak gençleşmek ve özgüven tazelemek istiyorsanız, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay 'dan randevu alabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin