Boyun ve Gıdı Germe

Anasayfa Yüz Estetiği Boyun ve Gıdı Germe
boyun germe nedir, gıdı germe nasıl yapılır

Bazen yaşın ilerlemesiyle bazen de gençken genetik etkenlerle yüzde oluşan kırışıklıklar yerçekiminin de etkisiyle boyun bölgesinde birikir. Kilo alıp vermeye de bağlı olabilen bu olay boyunda gevşemiş bir doku olarak karşımıza çıkar. Duruş bozuklukları, cilt bakımı uygulanmaması gibi davranışlar boyun ve gıdınızda sarkmalara neden olabilir. Bu görüntü bizi olduğumuzdan yaşlı ve yorgun gösterebilir. Boyun ve gıdı germe operasyonuyla bu görüntüden kurtulabilirsiniz.

Boyun Germe Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Zamanla boyunda oluşan görüntüden kurtulmak için estetik operasyonlar uygulanabilir. Boyun germe, boyun germe estetiği olarak da adlandırılabilir. Yaşı genç olan hastalarda liposuction (yağ aldırma) yöntemi ile fazla yağ alınabilir. Çünkü hastaların boyun derisi incedir. Erkeklerin boyun derileri daha kalın olduğundan bu işlem daha kolay yapılabilmektedir. Boyun germe ameliyatları genellikle yüz germe ameliyatlarının devamı olarak yapılır.

Gıdı Germe Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Gıdı, çene altından boyuna kadar olan bölgeyi kapsar. Gıdıda oluşan aşırı yağlanma, sarkma, kırışıklıklar kişilerin olduğundan yaşlı görünmesine neden olur. Gıdıda vücutta bulunan en ince kas bulunur ve bu kas yüzdeki bazı mimikleri desteklemektedir. Mimiklerin ve alınan-verilen kiloların etkisiyle gıdı bölgesinde istenmeyen görüntüler oluşabilir. Genç yaşta, yerçekiminin de etkisi nedeniyle gıdı bölgesinde sarkma görülebilir. 30’lu yaşlarda gıdı germe işlemi liposuction yöntemi ile gerçekleştirilebilir. 50 yaşından sonraki hastalarda gıdı germe ameliyatı uygulanır. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla gıdı sarkması meydana gelir. Bunun nedeni kadınların cildinin hassas olmasıdır. Erkeklerdeki gıdı sarkması daha çok kilo sonucu oluşur.

Boyun ve Gıdı Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Ameliyatı istediğinizi fark ettiğiniz zaman önce ne istediğinize karar verin. Boyun ve gıdı germe ameliyatı hakkında bilgi sahibi olmak da size yardımcı olacaktır. Ardından bir plastik cerrah ile görüşün. Sigara içiyorsanız, ameliyattan 1 hafta önce sigarayı bırakın. Kanama riski sebebiyle kan sulandırıcı ilaçlar da ameliyattan 1 hafta önce bırakılmalıdır.

Boyun ve Gıdı Estetiği Nasıl Yapılır?

Klasik boyun ve gıdı estetiği ameliyatlarında kulak arkasından saçlı deriye doğru kesi atılır. Cilt yukarıya doğru gerdirilir ve içeriden dikişler ile sabitlenir. Fazla deri çıkarılır, yeniden dikme işlemi yapılır. Boyundaki sarkmalar gittiği için boyun ve gıdı gergin bir görünüme kavuşur. Boyun ve gıdı germe estetiği sonrası kulak arkasında ya da saç diplerinde hafif bir iz oluşabilir. Ancak dışarıdan bakıldığında görülmez. Saçlar zamanla uzayınca boyun ve gıdı germe operasyonunun yara izini kapatır.

Ameliyat Sonrası Dönem ve Normal Hayata Dönüş Nasıl Olur?

Operasyon genel anestezi altında yapılır ve 1,5 saat sürer. Boyun ve gıdı germe ameliyatı sonrasında morarma, şişme, ağrı, uyuşukluk olabilir, normaldir. Ödem, 7-10 gün içerisinde azalır. Liposuction işlemi uygulandıysa hasta bir hafta içinde, boyun ve gıdı germe ameliyatı uygulandıysa 10 gün içinde normal hayata dönüş gerçekleştirebilir. Bir hafta boyunca da sigara, alkol ve yüksek efor gerektiren işlerden uzak durmalıdır. Cildin tam olarak oturması ise yaklaşık 1-2 ayı bulmaktadır.

Pek çok nedenden ötürü boyun ve gıdınızda sarkma, kırışıklık olabilir. Küçük operasyonlarla bu görüntünüzden kurtulabilir ve 5-15 yaş gençleşebilirsiniz. Boyun ve gıdı germede uygulanan yöntemlerde ses ve konuşma olumsuz etkilenmez, mimik kayıpları yaşanmaz. Erken dönemlerde yapılan boyun ve gıdı germe müdahaleleri ile daha kolay bir tedavi uygulanabilir. Boyun ve gıdı germe ameliyatı sonrasında hastanın kilo almaması uygun diyeti uygulaması operasyonun başarısını artırır. Görüntünüzün sizi rahatsız etmesine izin vermeyin! Hangi yaşta olursanız olun kendinizi iyi hissedin! Mutluluğunuzu ertelemeyin. Boyun germe ameliyatı fiyatlarını öğrenmek ve konuyla ilgili bilgi almak için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin