Yüz Estetiği

Anasayfa Yüz Estetiği
Yüz Estetiği Nedir

Yüz Estetiği

Yüzün belli noktalarındaki deformasyonların giderilmesi, gençleştirilme işlemlerinin yapılması, kırışıklık ve sarkmaların düzeltilmesi yüz estetiği işlemleri ile mümkündür. Estetik işlemler, boyunda ve yüzde gözle görülür derecede belirginleşen kırışıklık, göz torbaları, alındaki çizgilerin derinleşmesi gibi şikayetleri giderme amacıyla yapılır.

Yüz Estetiği Nedir?

Yüz estetiği ameliyatı, her yaş grubundan insanın yüzdeki sarkmaları ve bozuklukları düzeltmek, daha genç görünmek adına başvurduğu estetik operasyonlardandır. Yüzdeki bölümlerin daha genç ve doğal görünmesi için yaptırılan yüz estetiği uygulamaları, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte ameliyatlı operasyonlarla birlikte ameliyatsız operasyonlarla da rahatlıkla uygulanabilmekte ve istenilen görünüme sahip olunabilmektedir.

Yüz estetiği işlemleri hem tüm yüze hem de sadece yüzün belirli bölümlerine uygulanabilir. Ağız ve çene, alın ve göz çevresi, yanaklar ve burun olarak üç bölüme ayrılan yüzümüzde hastaların şikayetçi olduğu bölümlere müdahale edilirken, yüzün doğallığını kaybetmemesi de son derece önem taşımaktadır. Bu nedenle, yüz estetiği öncesi ve sonrası uzman bir doktor eşliğinde takip edilmeli, hastanın şikayetçi olduğu bölgeler belirlendikten sonra yüz hatlarına uygun en olası tedavi uygulanır.

Yüz Estetiği Çeşitleri Nedir?

En ufak değişikliğin yapılacak olan işlemin sonucunu belirlediği yüzümüzde yapılacak olan uygulamalar son derece profesyonel ve hassas bir yaklaşımı beraberinde getirir. Yüz estetiği yaparken hem doğal olması hem de yüzün tüm yapılarının birbiri ile olan uyumu son derece önemlidir. Doğallık ve uyum kıstaslarından sonraki asıl amaç daha güzel, daha dinamik ve daha genç bir yüz kazanmaktır. Bu nedenle lazer, botoks gibi cerrahi işlem gerektirmeyen uygulamalarla birlikte, burun, elmacık kemikleri, çene, yanaklar, göz kapakları, kaşlar, kulaklar ve boyundaki deformelere karşı yüz estetiği çözümüne başvurulur. Yüz estetiği işleminde aynı anda yüzün birden fazla bölgesine müdahale yapılarak daha kesin sonuçlar alınır.

Başlıca yapılan yüz estetiği çeşitleri şunlardır:

● Yüz Gençleştirme
● Yüz Şekli Değiştirme
● Yüz Germe
● Boyun ve Gıdı Germe
● Kaş Kaldırma
● Burun Estetiği
● Göz Altı Torbaları
● Dudak Estetiği
● Çene Estetiği
● Yüze Yağ Dolgusu (Lipofilling)
● Liposuction

Yüz Estetiği Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüz estetiği öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Yüz estetiği öncesinde doktorunuza kendinizi ve isteklerinizi en iyi şekilde ifade etmek son derece önemlidir. Yüzünüzün hangi bölgesinde, nasıl bir değişiklik istediğinizi doktorunuza anlatın ve doktorunuzun da görüşlerini aldıktan sonra fikir birliğine vardığınızdan emin olun. Yüz estetiği sonrası en çok karşılaşılan konulardan birisi doktor ile hastanın birbirini net anlayamamasından kaynaklı ortaya çıkan istenmeyen sonuçlardır. Operasyonu ciddiye almak, operasyon öncesinde ve sonrasında kendinize iyileşme süresi için zaman vermeniz sağlığınız için en doğrusu olacaktır. Özellikle geçireceğiniz operasyonu ciddiye almamak, buna uygun davranmamak iyileşme sürecinizi uzatır ve operasyondan en iyi sonuçları almanıza engel olur. Operasyon öncesinde estetik kararınızı iyice gözden geçirmelisiniz. Operasyon öncesinde dikkat etmeniz gereken diğer konuların başında ise gerçekçi olmanız gelir. Doktorunuzdan yüz hatlarınıza uygun olmayan değişiklikleri istemek operasyon sonucunu doğallıktan uzaklaştıracaktır. Örneğin; burnunuzun ve yüzünüzün yapısı aşırı kalkık bir burnu kaldıramayacak nitelikteyse doktorunuzdan bunu istemenizin sonucu istediğiniz gibi olmayabilir.

Operasyonun öncesinde olduğu gibi sonrasında da dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Her estetik operasyonun farklı sonuçları olabileceğini unutmadan genel hatlarıyla operasyon sonrasına değinilecek olursa; en az 2 ay süre ile ağır antrenman yapılmamalıdır. Mümkün olduğunca güneş ışığından korunmalı ve darbelerden kaçınılmalıdır. Yüz bölgesinde 1 hafta süresince hissizlik hissi oluşması normaldir. Güneş koruyucu krem ile yüzünüzü beslemelisiniz. Morluklar, şişlikler ve ağrılar 3 hafta içinde geçer. 2. haftadan sonra işbaşı yapılabilir.

Siz de güvenebileceğiniz ve işinde uzman bir doktora yüz estetiği işlemlerinizi yaptırmak isterseniz Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay ile iletişime geçip, yüz estetiği fiyatları hakkında bilgi alarak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 09.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin