Scarlet S Altın İğne

Anasayfa Scarlet S Altın İğne
Scarlet S Altın İğne Neler

İnsan bedeni, uykusuzluk, stres, sağlıksız beslenme, güneş ışınları ve genetik faktörler gibi birçok nedenden dolayı zaman içerisinde cildin elastik yapısında bozulma ve kırışıklık sorunları ile karşı karşıya kalır. Bu sorunların ameliyatsız çözümü ise Scarlet S Altın İğne yöntemi ile mümkündür. Cildin epidermis ve dermis tabakalarında meydana gelen bu bozulmalar, monopolar başlıklı mikro iğnelerin radyo frekansı gönderdiği bu özel sistem sayesinde aynı anda düzeltilir. Böylece uygulama sırasında dermal tabaka mikro bazda uyarılırken cildin yüzey kısmındaki epitel hücrelerde onarım sürecine başlamış olur.

Scarlet S Altın İğne Nedir?

Scarlet S Altın İğne yöntemi, cilt gençleştirme işleminin ameliyatsız uygulandığı etkili bir yöntemdir. Özel olarak tasarlanan altın uçlu mikro iğnelerle uygulanan bu işlemde cilt altına radyo frekansı dalgaları verilir. Bu frekans dalgaları kontrollü olarak dokulardaki ısıyı artırarak uygulanan alandaki dokuların uyarılmasını sağlar. Böylece uygulama yapılan alanda hücrelerin yenilenme ve onarma işlemi başlar. Aynı zamanda cildin elastik ve kolajen üretiminde de artış meydana gelir. Scarlet s altın iğne uygulaması, cildin kendini doğal bileşenleriyle kendi kendini iyileştirdiği bir yöntemdir.

Scarlet S Altın İğne Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Scarlet s altın iğne tedavisi, 16 yaş ve üstü olan tüm kadın ve erkek hastalara uygulanabilir. Epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilen yöntem akne ve yara izleri, ciltteki ton farklılıkları için kullanılır. İnce kırışıklıklar, genişlemiş gözenek tedavisi, lifting (yüz germe), Stria (çatlak) tedavisi, koltuk altı terlemesi, Hiperhidroz tedavisinde uygulanır. Cilt gençleştirme/yenileme/sıkılaştırma uygulaması, gıdı toparlama, yüz ve çene hatlarının belirginleşmesi, kol sarkmalarının giderilmesi, yüz telenjiektazileri tedavisi, pigment lezyon tedavisi, sebum dengelenmesi gibi bir çok alanda kolaylıkla uygulanır. Aynı zamanda scarlet s altın iğne, yaz hem de kış kolaylıkla uygulanan bir yöntemdir.

Scarlet S Altın İğne Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Scarlet s altın iğne yöntemi, altın iğneler ile derinin alt tabakalarına radyofrekans enerjisi verilmesi sayesinde yeni kolajen oluşumu uyarısı ve hasarlı kolejenin tamiri gerçekleşmektedir. Bu sayede hasarlı dokuların onarımı sağlanarak parlak, gergin ve yenilenmiş bir cilt elde edilir. Hasta öncelikle lokal anestezi uygulanarak işleme hazırlanır. Kişiye özel geliştirilmiş olan mikro iğneler ile uygulamalar yapılır. Bu iğneler özel olarak kullanılan altın başlığa sahiptir ve bu başlıklar sorunlu bölgede 0,5-3,5 mm arası derine inebilir. İğneleri ulaştığı bölgelere eşit oranda radyo frekansı göndererek uygulanan bölgede ısı artışı sağlar ve o uygulanan bölgede kontrollü hasar oluşturulur. Böylece tedavi edilen bölgedeki kalojen lifleri uyarılır ve o bölge cildin yenilenmesi için uyarılmış olur. İşlemin süresi uygulanan tedavi yöntemine göre 20 ile 40 dakika arasında değişkenlik gösterir.

Scarlet S Altın İğne Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Scarlet s altın iğne öncesi sonrası dikkat edilmesi gerek bazı hususlar vardır. Öncelikle uygulama temiz cilde yapılır. İğnelerle yapılan bir uygulama olduğundan alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Uygulama bittikten sonra cilde makyaj ya da peeling gibi uygulamalar yapmaktan kaçınılmalı. Uygulama sonrası cildi dinlendirmeli ve nemlendirici kullanılmalıdır. Seansın yapıldığı ilk gün yüz yıkanmamalıdır. Uygulama sonrası hafif bir kızarıklık oluşur ve bu birkaç gün içinde ortadan kaybolur. Uygulama genel olarak 1 ay arayla 3 seans olarak yapılır.

Scarlet S Altın İğne Etkisi Ne Kadar Sürer?

Scarlet s altın iğne, cildin kendini doğal yoldan uyararak gençleştirdiği için cilt eski haline dönmez ancak bu işlem yaşlanmayı tamamen de durdurmaz. Yaşlanma süreci devam ettiğinden scarlet s altın iğne yaptıranlar 1 yıl sonrası tekrar uygulamayı yaptırabilirler.

Scarlet S Altın İğne Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Scarlet s altın iğne, ameliyata oranla daha ekonomik, konforlu ve pratik bir estetik uygulamadır. Sonuç alma oranı en yüksek cihaza sahiptir. Scarlet s altın iğne faydaları arasında ciltteki çeşitli problemlere ameliyatsız bir çözüm getirmesini belirtmek gerekir. İşlem sırasında minimum acı hissedilir ve kısa sürede iyileşme gerçekleşir. İlk seanstan itibaren değişim gözlemlenirken uygulamanın etkisi her seans sonrası kademeli olarak artış gösterir. Her hastaya özel scarlet s altın iğne kullanıldığından enfeksiyon riski bulunmaz. Özellikle yüz ve boyun bölgesinde morarma, kanama ve acı oluşmadığından daha fazla atış yapılmasına olanak sağlar. Böylece daha az seans ile daha etkili bir sonuç elde edilir. Scarlet s fiyatları yapılan seans sayısına göre farklılık gösterebilir. Seans sayılarını yaşanan cilt problemi önemli ölçüde etkiler. Aynı zamanda uygulanan bölgenin genişliği de fiyatta farklılık yaratan bir faktördür.

Siz de cilt problemlerinize pratik ve ameliyatsız çözüm arıyorsanız öncelikle alanında uzman bir doktorla görüşmeniz önemlidir. Ameliyatsız uygulamalar içerisinde en çok tercih edilen scarlet s altın iğne hakkında detaylı bilgi almak için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Mahmut Sunay’dan randevu alabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin