Plexr Plazma - Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Anasayfa Ameliyatsız Estetik Plexr Plazma – Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği
Plexr Plazma Nedir

Son yıllarda hastalar tarafından sıkça tercih edilen Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiği, özellikle ameliyat korkusu olup uzun zamandır göz kapağında sarkıklığı olan ya da yeni başlamış olan hastaları tedavi ederek iyi sonuçlar alınmasını sağlayan bir dermokozmetik uygulamasıdır. Genellikle estetik kaygıları olan bireylerin tercih ettiği yöntem doğuştan gelen üst göz kapağı düşüklüğünde, üst göz kapağının işlevini yitirmesi gibi durumlarda yaş almaya bağlı kırışıklık ve sarkmalarda sıkça kullanılıyor.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr Plazma) Nedir?

Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiği, elektrik bağlantısı olmayan, tamamen kablosuz bir cihaz olan Plexr, plazma enerjisi ile tedavi sayesinde göz kapağı derisi gerilerek, hem alt göz hem de üst kapaktaki kırışıklık ve sarkmaları tedavi edilebilen ameliyatsız, dikişsiz ve izsiz bir tedavi yöntemidir.

Plexr Plazma ile Ameliyatsız Göz Kapağı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiği için öncelikle uygulama yapılacak bölge temizlenir. Ağrısız bir işlem için lokal anestezik krem sürülerek hasta bir süre bekletilir. Ardından plazma tedavisi uygulanır ve açığa çıkan enerji cildin en üst katmanına etki ederek sorunlu bölgedeki sarkmayı, ve kırışıklıkları yok ederek yeni doku oluşumunu sağlar. Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiği işlemi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortama 45 dakikada da tamamlanabilir.

Plexr Plazma ile Hangi Ameliyatsız Tedaviler Yapılabilir?

Plexr Plazma göz kapağı estetiği için sıklıkla kullanılan bir tedavi yöntemidir fakat Plexr plazma tedavisi aynı zamanda kullanım alanı oldukça geniş olan bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi sayesinde göz çevrenizdeki kaz ayaklarından kurtulabilir ya da göz kapaklarınızda bulunan sarı ve beyaz lekeleri tedavi ettirebilirsiniz. Akne ve akne izlerinin yanı sıra, kesinlikle herhangi bir riski olmayan çeşitli et benlerinizi yok edebilirsiniz. Varsa çillerinizi tedavi ettirebilir veya yara izlerinizi yok etmek için bu tedavi yönteminden yararlanabilirsiniz. Dudak üstü sigara çizgilerinin azaltılması da bu tedaviye dahildir. Karın germe ve boyun germe gibi işlemlerde de kullanılan Plexr Plazma, bazı dövmeleri silme ve buharlaştırmak için de kullanılabilir.

İşlem Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiği için işlem öncesi bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Hasta bir hafta boyunca herhangi bir ağrı kesici veya kan sulandırıcı almamış olmalı. Alkol kullanımının da olmaması şarttır. Plexr yaptıranlar, buharlaşma işleminden dolayı oluşan kabuklara kesinlikle dokunmamalıdır. Kabukların kendi düşmesi beklenmelidir. Oluşan kabukları hiçbir flaster ya da bant ile kapatmamalısınız. Ayrıca kabuklanmaların daha çabuk dökülmesi için doktorunuzun verdiği kremleri kullanabilirsiniz. Kesinlikle hiçbir alkollü ürün kullanılarak işlem yapılan bölge dezenfekte edilmemeli ya da birçok kimyasal içeriklere sahip kozmetik ürünler sürülmemeli. Güneş veya bilgisayar, UV ışık ya da ev ışıkları da dahil işlem yapılan bölgeyi korumak için güneş koruyucu likit fondöten sürmelisiniz. Temizlik için ise zeytinyağı sabunu gibi doğal sabunları kullanabilir ya da bebek şampuanı gibi içerisinde koruyucu madde içermeyen malzemeleri tercih edebilirsiniz.

Plexr Plazma Tedavisi Kaç Seans Yapılır ve Yan Etkileri Nelerdir?

Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiğinde yapılacak olan seans, kişinin yaşına göre ya da tedavi edilecek bölgedeki yıpranma ve deformasyona göre değişiklik gösterir. Ortalama 2-4 seans sürebilir. Kalıcı bir yan etkisi yoktur. Fakat Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiği sonrası göz çevresi etrafında en fazla 10 gün sürecek kabuklanmalar olabilir. Yapılan işlemin ardından 2-3 gün bir ödem de oluşabilir. Tüm bu süreç gayet doğaldır. Ayrıca Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiği açısından hızlı ve pratik bir yöntem olduğundan dolayı ise kabuklanmaların dökülmesiyle uygulamanın pozitif sonuçlarını almaya başlarsınız. Siz de acısız-sızısız, ameliyat gerektirmeyen, hızlı ve pratik sonuçlar veren Plexr Plazma - ameliyatsız göz kapağı estetiği ile tanışmak isterseniz Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Mahmut Sunay ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin