Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Nedir

Ameliyatsız estetik çeşidi olan yüz dolgusu ile yüz kırışıklıklarını gidermek, yüze istenilen hacmi kazandırmak mümkün. Burun, yanak, alın, elmacık kemiği ya da çene gibi yüzde talep edilen bölgenin şekillendirilmesi ile gerçekleşen yüz dolgusu operasyonu cildin altına enjekte edilen dolgu maddeleri ile gerçekleşir. Kırışıkların altı doldurulur, sarkmalar giderilir ve şekil verilir. Cildin altında yer alan dolgu maddesi kolajen yapımını uyarır ve ciltte yenilenme meydana gelir.

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu; yüze hacim kazandırma, ciltteki bazı kırışıklıkların giderilmesi, dudakların dolgunlaştırılması ve yüze istenilen, doğal şeklin verilmesi amacıyla uzman doktorlar tarafından yapılan minimal ve cerrahi olmayan bir estetik uygulamasıdır. Göz, dudak ve burun kenarları en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alır. Derinin altına çeşitli dolgu maddelerinin enjekte edilmesi ile derin ve ince çatlakları gidermek, dudaklara ve yanaklara dolgunluk kazandırmak, yaşlanmaya bağlı derinin sahip olduğu elastik yapıyı geri kazandırmak yüz dolgusu uygulamalarının sahip olduğu amaçlar arasında yer alır.

Kimler için Uygundur?

Yüz dolgusunu bağışıklık sistemi ile alakalı hastalıkları olmayan, kanser hastalığı, şeker hastalığı bulunmayan, alerjik risk grubu taşımayan ve yara iyileşmesi sorunu olmayan kişilere uygulanabilir. Uzman doktorların gerekli tetkiklerden sonra uygun görülmesi halinde risk taşımayan kişilere rahatlıkla uygulanabilir.

Yüz Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Yüz dolgusu uygulama bakımından oldukça geniş alanlara sahiptir. Yüz dolgusunun uygulanabileceği alanları ve karşılığında ortadan kaldırabileceği problemler; çene hattına belirginlik kazandırma, burun kenarındaki çizgileri düzeltme, elmacık kemiklerini belirginleştirme, yüzün belirli bölgelerindeki sarkmaları giderme, gözaltı morluklarını azaltma, ağız kenarındaki çizgileri azaltma, kaşa etkileyici şekiller verme, dudakların kırışıklığını giderme ve yeterli dolgunluğa ulaştırma, kaşların arasındaki çizgileri yok etme, yara izlerini ve akneleri giderme, burun ucunu en uygun pozisyonda tutma şeklinde sıralanabilir. Tamamen estetik bir amaç doğrultusunda yapılan yüz dolguları kalıcı, yarı kalıcı ve geçici olmak üzere 3 sınıfa ayrılabilir. Hyaluronic asit, dünya genelinde çok yaygın olarak kullanılan geçici dolgu maddelerindendir. Polilaktik, polikaprolakton, kalsiyum hidroksiapatit ise en sık tercih edilen yarı kalıcı dolgu maddeleri arasında yer alır. Bu yarı kalıcı dolguların sahip olduğu etkiler 1-4 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu dolguların yanında kalıcı dolgular ise sahip olduğu yan etkiler sebebi ile günümüzde artık tercih edilmemektedir. Yüz dolgusu fiyatları operasyonun türüne ve boyuna göre değişiklik gösterir.

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem yapılmadan önce alanında uzman doktorlar gerekli teşhisleri gerçekleştirirler. Problem teşkil eden bölgeler titizlikle belirlendikten sonra gerekli işlem süreci tam olarak belirlenir. Ucu künt mikrokanül denilen aletler veya ince özel iğneler yardımı ile yüz dolgu maddeleri gerekli bölgelere enjekte edilir. Dolgu enjeksiyon süresi yaklaşık olarak 5dakikalık bir süreçle sona erer.

Yüz dolgusu etkisini ne zaman gösterir sorusunun cevabını işlemin hemen ardından görebilmek mümkündür. Operasyon sonrasında uygulama bölgelerinde hafif bir şekilde ödem ve kızarıklıklar olabilir. Ancak bu etkiler yaklaşık 20 dakika içerisinde yok olur. Bazen nokta şeklinde meydana gelebilecek deri altındaki kanamalar ise 5-7 gün içerisinde tamamen ortadan kalkar. Yüz dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler vardır. Uygulama sonrası yaklaşık 4 saat boyunca gülme, konuşma, ağır spor, sert çiğneme hareketlerinden kaçınmak gerekir. Dolgu sonrasında oluşan kızarıklık, şişlik tam manasıyla yok olana kadar uygulama yapılan bölge aşırı sıcak ve soğuktan gerekli şekilde korunmalıdır. Uygulama sonrası belirlenen bölgeler 12 saate kadar makyaj ürünleri ve su temasından uzak tutulmalıdır. Hassas ciltlerde yüz dolgusu alerjisi meydana gelebilir. Yüz dolgusu yaptıranlarda görülen morluk ve hafif kızarıklık gibi yan etkiler kısa süreli ve geçicidir; yüze dolgu zararları arasında hayati yan etkiler bulunmaz. Bu noktada, deneyimli bir doktorla ilerlemeniz ve doktorunuzun yüz dolgusu öncesi sonrası özelindeki uyarılarını dikkate almanız başarılı bir işlem beraberinde getirir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay ve profesyonel ekibi ile birlikte siz de yüzünüzde etkili bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 8.00 – 18.00
Cumartesi 9.00 – 17.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin