Çene Estetiği

Anasayfa Çene Estetiği
çene estetiği jawline nedir nasıl yapılır

İnsan yüzünde orantısız duran her bölgesi tüm yüzde estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olur. Bunların başında çene gelmektedir. Çenenin büyük veya küçük olması ya da yamuk olması yüzü tamamıyla olması gereken görüntüden başka bir görüntüye çevirebilir. Yüze uygun bir çene yapınız yoksa bunu kolaylıkla çene estetiği yaptırarak değiştirmeniz mümkün.

Çene Estetiği Nedir?

Çene estetiği genel olarak çenenin ve çene ucunun küçük olması, çene ucunun sivri ve önde olması ve çenenin arkada veya önde durması gibi nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. Bu estetik çene törpüleme ve çene ucu estetiği olarak 2 çeşit yapılmaktadır. Bunların yanında ortodontik tedaviye destek olmak amacıyla yapılan alt çene ameliyatı vardır. Çene estetiği erkek ve kadınlarda sıklıkla tercih edilen estetiklerin başında gelmektedir. Çenenin yapısına göre yapılacak müdahalede izlenmesi gereken yol ve çene estetiği fiyatları hakkında doktor muayenesinden sonra karar verilmektedir.g pain was born and I will give you a complete account.

Çene Estetiği Kimler Tarafından Tercih Edilebilir?

Yüze karakteristik özelliğini veren çenedir. Ortodontik sorunların yanında yüzdeki orantısızlığa neden olduğunu düşünen kemik gelişimini tamamlamış ve 18 yaşında olan herkes çene estetiği yaptırabilir. Çünkü çenenin yamuk olması yüzün yamuk gibi durmasına; küçük veya büyük olması da yüzün farklı görünmesine neden olur. Bu tür rahatsızlığı hisseden kişilerin uzman doktorlara giderek çene estetiği yaptırmaya karar vermesi gerekmektedir.

Çene Belirginleştirme Estetiği Nedir?

Çene belirginleştirme estetiği çene dolgusu ile yapılır. Çenedeki çukurluk, asimetrik görünüm ve eşitsizlik çene dolgusu yapılarak düzeltilir. Bu işlem için anestezi gerekmemektedir. Fakat hastanın tercihine bağlı olarak lokal anestezi yapılabilir. Dolgu ile çene yüz hattına göre belirginleştirilir, keskinleştirilir ve yüze uygun bir görünüm elde edilir.

Çene Ucu Törpüleme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Çene estetiği denince ilk akla gelen çene törpüleme ameliyatı çene ucu ya da çenenin normal formundan farklı olması nedeniyle yapılmaktadır. Genel veya lokal anestezi ile hastaların çene ucunda fazla olan yer özel aletlerle törpülenerek kısaltılır. Ameliyat bittikten sonra ağız içinde oluşan kesikler dikilir ve hasta odasına alınarak dinlendirilir.

Çene Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çene ameliyatı öncesi doktorun yüze uygun çeneyi yapması için hastayı çok iyi teşhis etmesi gerekmektedir. Çene estetiği için yüz hatlarına uygun olan bir çene formuna karar vererek bu karara uyarak işlem yapmalıdır. Aksi takdirde hastaya uygun olmayan çene estetiği yapılması yüzde estetik açıdan uyumsuzluğa neden olur. Hastanın teşhisi konulmuş bir hastalığı varsa mutlaka doktora bilgi verilmesi gerekir. Düzenli kullanılan ilaçlar veya alerjiler konusunda da ameliyat öncesi bilgilendirme yapılmasının önemi büyüktür. Lokal anestezi ile işlem yapılacaksa tok karnına ameliyat gidilmesinde fayda vardır. Ayrıca ameliyat öncesi doktorun bilgisi dahilinde olacak şekilde, ameliyatta sorun çıkmaması adına, kan sulandırıcı ilaçlar alınmaması gerekir. Çene ameliyatı sonrası hastalar dinlenmesini yatarak yapmalıdır. Çene estetiği ameliyatında sonrası oluşacak morluklar ve şişlikler normaldir. En az 3-4 hafta sürenin geçmesiyle iyileşme sağlanır. Ameliyatın yaklaşık ilk 2 haftası sulu gıdalar tüketilerek geçirilmelidir. Enfeksiyon oluşmaması için antibiyotik tedaviye başlanmalıdır. Oluşacak ağrılar normal olarak karşılanmalı ve doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılarak bu durumun önüne geçilebilir. Sosyal yaşama dönülünce de ameliyat bölgesine dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.
Eğer çenenizin yüzünüze uygun olmadığını düşünüyorsanız Estetik ve Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay ile iletişime geçerek çene estetiği nasıl yapılır, nelere nasıl dikkat edilmelidir gibi operasyon hakkında tüm merak ettiklerinizi öğrenebilir çene ameliyat fiyatları hakkında kolayca bilgi alabilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin