Dolgu Uygulamaları

Anasayfa Ameliyatsız Estetik Dolgu Uygulamaları
dolgu ile ameliyatsız estetik

İlerleyen yaş ile birlikte cildin yaşlanmasına da tanıklık ediyoruz. Cilt inceldikçe, doku yıkımı arttıkça yüz çizgileri belirginleşmeye başlıyor. Ağız ve burun çevresinde belirginleşen çizgiler, dudak incelmeleri ve çizgileri, göz etrafındaki kırışıklıklar, yanak kısmında sarkmalar, yüz hattındaki bozukluklar, hem yeni oluşuyor hem de var olanlar derinleşmeye ve ilerlemeye başlıyor. Cildin yaşlanmaya başlaması sadece yaş ile beraber değil çevre şartları, güneş ışığı, stres ve mimiklerin yoğun kullanımı ile ortaya çıkıyor. Daha genç bir cilt görünümü elde etmek ve doku hacmini geri kazanmak için farklı dolgu uygulamaları yapılıyor.

Dolgu Uygulaması Nedir?

Dolgu uygulaması, cilt altında kaybedilen doku hacminin artmasını sağlayarak, derin çizgilerin veya kırışıklıkların yumuşatılması, yüz hatlarının geliştirilmesi için cilt altına jel benzeri maddelerin uygulanması işlemidir. Bir cerrahi işlem olmadan kesiksiz, ameliyatsız gerçekleştirilen dolgu uygulamaları, birçok kadın ve erkeğin tercih ettiği uygulamalar arasında yer alıyor. Dolgu maddeleri olarak genellikle hyaluronik asit (HA), kalsiyum hidroksiapatit (CaHA), poli L-laktik asit ve otolog yağ enjeksiyonları kullanılıyor. Bu maddeler hekim randevunuz sonrasında sizin için uygun olan hangisi ise karar verilip uygulanıyor. Estetik dolgu uygulamalarında diğerlerine göre en çok kullanılan ve alerji riski olmayacak kadar az olan madde hyaluronik asittir.

Dolgu Uygulaması Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüze dolgu uygulamaları dudak, burun, gözaltı, yanak gibi farklı bölgeler için gerçekleşebilir.

● Dudak dolgusu uygulamaları tüm dünyada en çok tercih edilen dolgu uygulamaları arasındadır. İnce dudak yapınızın artması veya dikey dudak çizgilerini azaltmak için kısa süren bir uygulama ile istediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz. Yüzünüz için doğru kararı vermek, yüz hatlarınıza uygun büyüklükte bir dudak oluşturmak için işin uzmanı hekiminiz ile detaylı bir şekilde konuşmalısınız. Aynı şekilde yapısal olarak bozulmuş bir dudak görüntüsünü de dudak dolgusu ile düzelttirebilirsiniz.
● Burun bölgesindeki şekilsel bozukluklar için burun dolgusu yaptırabilirsiniz. Burun kemeri, burun ucu düşüklüğü, burun kanadı genişliği, hacimsel değişiklikler için oldukça pratik bir yöntemle ameliyatsız dolgu uygulamaları ile sorununuzdan kurtulabilirsiniz.
● Göz altında hafif morluk, koyulaşmaya başlayan halka, çökme ve kırışıklık sorunları için göz altı dolgusu yapılır. Göz altı ışık dolgusu uygulandığında hacim arttığı için hafif çizgilerde düzelerek daha genç bir görünüm elde etmiş olursunuz.
● Yanaklarda elmacık kemiklerini belirginleştirmek daha hacimli bir yanak görünümü için dolgu uygulamaları yapıldığı gibi burun ve yanak arasındaki çizginin azaltılması içinde yanak dolgusu yaptırabilirsiniz.

Dolgu Uygulaması İşlemi Ne Kadar Sürer?

Dolgu uygulamaları bölgeye göre değişiklik göstererek 5-10 dk içinde gerçekleşir. Dolgu uygulaması sonrasında dikkat etmeniz gereken noktalar mevcut.

● Uygulamadan sonra ilk 2-4 saat cildinizi kuru tutulmalı, duş almamalısınız.
● Dolgu uygulamaları sonrası enfeksiyon riski nedeniyle en az 2 gün havuz, sauna vb. kullanmamalısınız.
● Uygulamadan sonraki ilk hafta boyunca yüksek yastık veya yastıklarla yatmalı, sırt üstü pozisyonu korumalısınız.
● Doktorunuzun onayı olmadan cilt bakımı vb. işlemler yapmamalı veya yaptırmamalısınız.
● Dolgu uygulamalarından sonra ilk 24 saat zorlayıcı hareket ve spordan uzak durmalısınız.
● Makyaj malzemeleri ilk gün kullanılmamalıdır.
● Doktorunuz önerisiyle güneş koruyucu veya reçeteli ürün kullanabilirsiniz.
● Ödemi artırma olasılığı nedeniyle dolgu uygulamalarının yapıldığı gün alkol tüketilmemesi önerilir.

Dolgu Uygulamalarının Etkisi Kalıcı Mıdır?

Dolgu uygulamaları, sentetik olmadığı sürece vücut içerisinde zamanla kaybolan maddeler içerir. Dolgu maddelerinin etkisi, ürünün yoğunluğuna, uygulama alanına, uygulanan miktara ve kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Etkinin kalıcılığı bu faktörlerle beraber ortalama 6 ay ile 24 ay arasında değişmektedir.

Estetik ve medikal açıdan oldukça kolay, pratik ve kısa sürede gerçekleştirilen dolgu uygulamaları, daha genç ve daha canlı bir yüz için ufak dokunuşlarla uzman hekimler tarafından yapılıyor. Siz de dolgu uygulamalarının sizin için doğru yol olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mahmut Sunay'dan randevu talep edebilir, yüz yüze değerlendirme sonucunda güvenle cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

Dudak Dolgusu

30 dakika içinde daha hacimli dudaklara kavuşmanızı sağlayacak ameliyatsız burun estetiği yöntemidir.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin