Lazer Epilasyon

Anasayfa Lazer Epilasyon
lazer epilasyon nedir

Lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerin giderilmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Güvenlidir, yan etkisi yoktur. Uzun vadede düşünüldüğünde düşük maliyetlidir. Hızlı uygulanan bir işlem olduğundan dolayı zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Pürüzsüz ve yumuşak cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer enerjisi ile istenmeyen tüylerin kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesini sağlayan yöntem lazer epilasyon olarak adlandırılmaktadır. Lazer epilasyon çeşitli cinste makineler kullanılır. Alexandrite lazer, Nd Yağ lazer ve Diode lazer en yaygın kullanılan lazer makineleridir. Alexandrite lazer uygulanan bölgedeki kıl köklerine etki edip tüylerin uzamasını engeller ve özellikle açık cilt renginde olup koyu renk kıl yapısına sahip kişiler üzerinde etkilidir. Nd Yağ lazer ilk başta sadece koyu ten rengine sahip kişilerde kullanılırken, zamanla tüm cilt tipleri için kullanılmaya başlanmıştır. Diode lazer de kullanılan uzun dalga boyu lazer enerjisi sayesinde hem kalın hem de ince tüylü kıllar üzerinde etkilidir. Hormonal nedenlerle oluşan kıl tedavisinde de bu lazer cihazı kullanılır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Hangi Bölgelere Uygulanır?

İşlem yapılacak bölge, cilt tipi, rengi ve kıl yapısı incelenerek hangi cihazın kullanılacağına karar verilir. İşlem yapılacak alan temizlenir. Lazer epilasyon çeşitleri arasından sizin için uygun cihaz seçildikten sonra uygulama yapılacak alana jel sürülür ve belli bir dalga boyundaki lazer ışını tüy köklerine uygulanarak işlem yapılan bölgedeki kıl kökleri kurutulur ve yok edilir. Epilasyon cilt yapınızın ve kıl durumunuzun uygun olduğu tüm alanlara yapılabilir. Kadınlarda göz çukurları hariç tüm yüz bölgesine uygulanabilirken, kol, koltuk altı, bacak bacak, genital bölge, bel, göbek, el üstü ve ayak üstü bölgelerine de uygulanabilir. Lazer epilasyon erkek uygulamaları da mevcuttur. Sırt, omuz, kol, bacak, koltuk altı, sakal üstü, göğüs, boyun, ense, kulak, kas üstü ve ortası, el üstü, ayak üstü erkeklerde uygulama yapılan bölgelerdir.

Lazer Epilasyon Kimler için Uygundur, Kimler için Uygun Değildir?

Uygun görülen her cilt tipine, her kıl türüne ve yaşa uygun lazer cihazı seçilerek lazer epilasyon uygulaması yapılabilir. Bu açıdan güvenli ve bireyler için konforlu bir yöntem olmakla birlikte bazı özel durumları ve hastalıkları olan kişilere uygulanmayabilir. Hamileler ve hamilelik şüphesi bulunanlar, hormon bozukluklarına sahip olanlar, kısırlık tedavisi görenler, cildinde aktif bir yarası olanlar, cilt kanseri tehlikesi olanlar, uzun süre güneşte kalanlar, son 6 ay içerisinde Roaccutane hapı kullanmış olanlara lazer epilasyon uygulaması uygun görülmez.

Lazer Epilasyon Tedavisinde Bilinmesi Gerekenler

Cilt renginiz, kıl renginiz ve kıl telinizin yoğunlu ile kalınlığı seans süresini etkileyen faktörlerdendir. Ayrıca lazerin hangi bölgeye uygulandığı da seans süresini etkilediğinden dolayı kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 6-8 seans ile verimli sonuçlar alabilirsiniz. Uzman kişiler tarafından doğru yöntemler kullanılarak size uygun doğru ve güvenli doz seçimi yapıldığı takdirde herhangi bir yanık ya da leke izi kalmaz. Güvenli ve etkili sonuçlar için epilasyon aleti modelinin cilt ve kıl renginiz ile uyumlu olması, kıl yoğunluğunuzun dikkate alınarak seçilmesi önemlidir. Epilasyon bölgesinin güneşten etkilenmemiş bölgeye yapılması gerektiği için ve yapıldıktan sonra güneşe maruz kalmaması için uzmanlar tarafından genellikle kışın yapılması daha uygun görülür. Epilasyon seanslarına düzenli gidildiği takdirde istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Fakat zaman içerisinde kullanılan ilaçlardan, hamilelikten ya da ortaya çıkan hormonal bozukluklardan dolayı yeniden tüy oluşumu olabilir. İşlem yapıldıktan 2 hafta içerisinde dökülme başlar. Ancak dökülme bir anda değil, yavaş yavaş başlar. Uygulamanın yapıldığı bölgeye göre de dökülme işlemi farklılık gösterebilir.

Lazer Epilasyon Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer öncesi uygulama yapılacak alana bir ay boyunca ağda ve epilatör uygulanmamalı ya da peeling yapılmamalıdır. Seanstan 3 gün önce bölge tıraş edilmelidir. Epilasyon yaptırdıktan sonra ise lazer epilasyon zararlarından korunmak için bazı konulara dikkat edilmelidir. Lazer epilasyon sonrası bölge nemlendiriciler ile nemlendirilmeli, güneşten korumak için 30 ya da daha yüksek faktörlü güneş koruyucuları sürülmelidir. 24 saat sıcak su değdirilmemelidir. İşlem sonrası şişlik ve ödem oluşması durumunda soğuk buz uygulaması yapılabilir. Ayrıca işlem sonrası 2-3 gün spor yapılmamalı ve ağır hareketlerde bulunulmamalıdır. Siz de cildinizde kalıcı ve pamuksu etkiler arıyorsanız, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Mahmut Sunay ile iletişime geçebilir; lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çaılşma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin