DHI Saç Ekimi

Anasayfa Saç Ekimi DHI Saç Ekimi
dhi saç ekimi yöntemi

Uzun ya da kısa, kıvırcık ya da dalgalı oluşu; farklı şekiller verilişi ve evrimsel süreçte soğuktan ya da sıcaktan korunma gibi farklı amaçlarla kullanılışı ile saç, hep insan fizyolojisinin ve dış görünüşünün önemli bir parçası olmuştur. İnsan fizyolojisinde ve görünümünde böylesine büyük rol sahibi olan saçların durumu ve özellikleri, kişilerde yaşam dönemine bağlı olarak değişim gösterir. Genetik ya da psikolojik nedenler ile insanların yaş aldıkça saç yitirimi göstermesi yaygındır. Buna çözüm olarak DHI saç ekimi yöntemi, yakın zamanda geliştirilen ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen uygun bir yöntemdir.

 

DHI Saç Ekimi Nedir?

 

DHI saç ekimi (Direct Hair Implant) tekniği ile yapılan işlem, traşsız saç ekimi olarak da bilinir. Yöntem, donör bölgeden alınan saç köklerinin, ilgili bölgelere eklenmesi ile kişilere daha yoğun ve gür saçlara sahip olma olanağı sunar. Tekniğin öne çıkan farklılığı; dikiş ve kesi gerektirmemesi ve iz yaratmamasıdır.

 

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır, Aşamaları Nelerdir?

 

Süreç öncesi hastanın bilgisayar destekli saç analizi yapılır. Bu test ile kişinin saç tellerinin kalitesi, yapısı, saç dökülme potansiyeli, donör alanı yoğunluğu ve ekilebilecek greft sayısı saptanır. İşleme geçilirken donör bölgesine lokal anestezi yapılarak ense bölgesinin uyuşturulması sağlanır. Mikromotor yardımı ile donör bölgeden alınan Greft’ler/saç kökleri, dışarıda oldukça kısa süre bekletilir. Bu bekletim sürecinde greftler, doku koruyucu solüsyonlarda muhafaza edilir. Toplanan saç folikülleri Choi implanter kalemine teker teker, dikkatle yerleştirilir. DHI saç ekimi sürecinde; ekim yapılacak bölgelere herhangi bir delik açma işlemi uygulanmaz. Ekim sürecinde çok ince bir iğne kullanılarak, saçın doğal çıkış açısı doğrultusunda, tek tek yuvarlak kanallar oluşturulur. Özel iğneler vasıtası ile greftler yoğun sıklıkta ve hızlı biçimde, oluşturulan kanallara yerleştirilir. DHI saç ekimi operasyonu saç deriniz için oldukça ağrısız ve acısızdır. Ardından, operasyon sonrası 5-6 gün içinde kabuklanma ve bu kabukların dökülmesi süreci yaşanır. 15-21 gün içerisinde şok dökülme evresi yaşanmasına karşın, hemen ardından dökülme son bulur. Üçüncü aydan sonra yeni saçların çıkışı gözle görülebilir düzeye ulaşır. 12 ay sonrasında ise dhi saç ekimi yaptıranların saçlarının %99 oranında çıktığı gözlemlenir.

 

DHI Saç Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

 

DHI saç ekimi tekniğinin başlıca avantajlarına bakıldığında bazı noktalar öne çıkar. Greftler doku dışında kısa süre bekletildiğinden, ekim daha sağlıklı ve yoğun saç kökleri ile gerçekleştirilir. Santimetrekare başına 40-60 greft yoğunluğuna ulaşılabilir. Bununla birlikte tıraşsız saç ekiminin gerçekleştirilmesi klasik yöntemlerin aksine daha kolaydır. Bu yöntemde herhangi bir delik oluşturulmadığından, iyileşme süreci daha hızlıdır. Hasta klasik yöntemlere nazaran günlük rutinine çok daha kısa bir zamanda dönebilir. Yukarıdaki sebebe bağlı olarak; kanama, herhangi bir yara oluşma riski çok aza iner. DHİ saç ekimi dezavantajları da vardır. Operasyon FUE ile kıyaslandığında; daha uzun sürdüğü söylenebilir. Ve bu tekniği uygulayabilmek için uzun süreli bir eğitim sürecinden geçilir. Bu sebeple tekniği uygulayabilen uzman hekimlere ulaşabilmek çaba ve arayış gerektirir. Aynı zamanda, metodu uygulayacak uzmanın, dikkat seviyesinin ve kondisyonunun yüksek olması elzemdir.

 

DHI Saç Ekimi Yöntemine Kimler Uygun, Herkes Yaptırabilir mi?

 

Günümüzde gelişen imkanlar ışığında, geniş kalınlık aralığına sahip implanter kalemleri üretiliyor durumdadır. Bu da, DHI saç ekimi yönteminin pek çok farklı saç tipine uygulanışını olanaklı kılar. Özellikle dhi saç ekimi öncesi sonrası kıyaslandığında; kişilerde yoğun, güçlü, sık ve sağlıklı saçlara sahip olma bakımından ciddi bir değişim göze çarpar. Eğer arayışınız en ağrısız yoldan böyle bir değişimi yakalamaksa, süreç hakkında daha ayrıntılı sorularınız varsa ve dhi saç ekimi fiyatları konusunda bilgi sahibi olma talebindeyseniz, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Mahmut Sunay ile iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

P.tesi– Cuma 9.00 – 18.00
Cumartesi 10.00 – 15.00
Pazar Kapalı
Resmi Tatiller Kapalı

Bizimle İletişime Geçin